Menü
Alışveriş Sepeti

Reçine

Reçine
Yeni
Reçine
  • Stok: Stokta var
  • Model: Reçine
Satılan Ürün Sayısı: 0
Ürün Görüntülemesi: 1934
11,00TL
Vergiler Hariç: 11,00TL

İyon değiştirici reçine, suda istenmeyen anyon ve katyonların giderilmesi için kullanılır. Yani suyun içerisinde bulunan kireç (magnezyum) reçineye yapışarak geçmesini engeller.Daha sonra renerasyon(tuz ile yıkama) yaparak kireç reçineden ayrılır.Atık su kanalından kireçli su ve tuzlu su aktarılır.Bu sayede yumuşak su elde edilir.Katyonlar hidrojen ve sodyum ile, anyonlar hidroksit iyonları ile yer değiştirir. Pozitif iyonları değiştiren iyon değiştirme reçineleri katyonik, negatif iyonları değiştiren iyon değiştirme reçineleri anyonik reçine olarak isimlendirilir.

Anyonik, Katyonik ve Mixed Bed Reçine çeşitleri ile kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir.


Mixed Bed Reçine: Yumuşak su haricinde saf su elde etmek için kullanılır.Mixed reçine aynı zamanda suyun iletkenlik seviyesini 0 olarak verir.


Katyonik Reçine : Yumuşak su elde etmek için endüstriyel alanlarda kullanılır.Son zamanlarda daire bina girişi için tüm musluklardan kireçsiz su kullanımı içinde tercih ediliyor.Ancak sadece reçine kullanımı içme suyu açısından tadı olmaz.Ayrıca karbon ve dolamit kullanarak içilebilir hale getirilir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Satıldığı Bölge:Kahramanmaraş
Gönderim Alanları:Tüm Türkiye'ye Gönderilir
Kargo Ücreti:Ücretsiz Kargo
Kargo Süresi:Gün İçerisinde Kargoya Verilir
Kargo Şirketi:Ups Kargo