Menü
Alışveriş Sepeti

İletişim

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz..

Su Arıtma Cihazı ve Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su canlı yaşamının vazgeçilmez bir unsurudur. Bu su olmazsa hayat olmaz demektir. Dünyadaki pek çok insan ne yazık ki temiz ve sağlıklı suya erişmede sorun yaşıyor. Özellikle küresel ısınmanın artması, yer altı sularının (tatlı su kaynaklarının) bilinçsiz kullanılması su kıtlığının oluşmasına neden oluyor. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte suları arıtarak daha verimli kullanabilir ve gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakabiliriz. Evlerde ya da iş yerlerinde çok kolay bir şekilde su arıtma cihazı kurulabilir. Evlerde kullanılan arıtma cihazlarına ev tipi su arıtma cihazı, iş yerlerinde ya da fabrika gibi büyük işletmelerde kullanılanlarına ise sanayi tipi su arıtma cihazı denilmektedir. İhtiyaca göre hangi cihaz kullanılmak isteniyorsa Çağlayan Su Arıtma Sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı


Su arıtma, insanların içinde çeşitli bileşenler bulunduran suları daha temiz ve içilebilir hale getirmelerine denir.
Su içmek, insan, hayvan ve diğer tüm canlı varlıkların yaşamlarını devam ettirmesi için çok önemli ve gerekli bir ihtiyaçtır. Su içmek ne kadar önemli bir konuysa, sağlıklı ve temiz su içmek de bir o kadar önemli bir yer tutar. Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için günlük alınması gereken bir su miktarı vardır. İçme suyu olarak bizler çoğunlukla şişe ya da damacana suları tercih etsekte maaliyetler nedeniyle uzun dönemde içme suyu için çok fazla para harcamanıza neden olabilir. Zamanla artan çevre kirliliği ve olumsuz etkileri nedeniyle dünyamızdaki doğal su kaynaklarının kirlenmesine, insanları kaliteli ve sağlıklı suya doğrudan erişimine etki etmiş olsa da evimizdeki iş yerimizdeki musluklardan akan suyu, içme suyu haline getirebilecek olan pek çok su arıtma cihazları satılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde hem istediğimiz zaman taze, temiz ve kaliteli suya erişebilmek mümkün; hem de ihtiyaç duyulan her yere kurulabilmesi mümkündür.

Su Arıtma Cihazı Nedir?


Su arıtma cihazları, evmizdeki ya da işyerimizdeki musluklardan akan şebeke sularının çeşitli cihazlar yardımıyla filtrelenmesi ve iş yerlerine, evlere daha temiz suyun ulaştırılması amacıyla kullanılırlar. Bu cihazlar evlerde ve iş yerlerinde kullanılmak için son derece hızlı ve pratik çözüm sunan ürünlerdir. Musluk suyu filtreden geçirilmeden kullanıldığı zaman, içinde bulunan pek çok zararlı, kirli ve atık madde, binanın genellikle paslanmış ya da kirli su borularından geçer ve ev ya da iş yerlerindeki musluklardan akar. Bu sebeple şebeke suyunun içinde bulunan ve insanın yaşam kalitesini düşürebilecek zararlı maddelerden temizlenerek içilebilir suya dönüştürülmesi gerekir. İşte su arıtma cihazları da tam olarak bu işi yaparlar ve içinde bulunan filtre ile suyun içindeki zararlı maddeleri ve/veya atıkları sudan ayırarak musluktan daha saf, daha temiz su akmasını sağlar. Ev tipi su arıtma cihazı da evinizde güvenle kullanabileceğiniz su arıtma cihazı türlerinden biridir.

Canlı yaşamı için hayati bir öneme sahip olan suyu, ekonomik ve temiz bir şekilde evlere ve iş yerlerine ulaştırmak için gerekli olan su arıtma cihazları üretildiği fabrikalara bağlı olarak birkaç parçadan oluşmaktadır. Örnek olarak 5 aşamalı su arıtma cihazı, 7 aşamalı su arıtma cihazı, 8 aşamalı su arıtma cihazı veya 9 aşamalı su arıtma cihazı şeklinde ifade edilen cihazlarda, aslında belirtilmek istenen filtre sayısıdır. Bir su arıtma cihazında ne kadar çok aşama sayısı varsa, su o kadar çok filtreden geçer ve daha temiz ve sağlıklı su elde edilmiş olur. Şu anda pek çok farklı marka tarafından üretilen su arıtma cihazları vardır. Bunlar arasında farklı aşamalarda filtreleme yapan cihazlarda bulunur. Su artıma cihazlarının fiyatları, cihazlarda bulunan bu aşamalar ile doğru orantılıdır. Günümüzde her türlü ihtiyaca ve kişilerin bütçesine uygun su arıtma cihazları bulunmaktadır. Su arıtma cihazı fiyatları bütçeden bütçeye değişiklik göstermektedir.

Su arıtma cihazları temel olarak 2 kategoriye ayrılır:

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım?


Kaliteli içme suyunu hızlı, ekonomik ve pratik bir şekilde elde etmek için en iyi yol su arıtma cihazı kullanmaktır. İçindeki kirli bileşenlerinden arıtılmamış yani filtrelenmemiş su içmek, insan ve canlı vücudunda çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceği için her zaman temiz su içmeye özen göstermek, hayati bir öneme sahiptir. Su arıtma cihazları, insan vücudunun sudan alması gereken faydalı minerallerin suda kalmasını sağlar ve bu nedenle son derece sağlıklıdır. Musluktan su içerken eğer ağzınızda kötü ve acımsı bir tat kalıyorsa içtiğiniz bu suyun içinde atık ve insan sağlığı için zararlı maddelerin bulunduğu anlamına gelir. Su arıtma cihazı, aynı zamanda evlerimize ya da iş yerlerimize gelen şebeke suyunda bulunan zararlı maddelerin sudan ayrıştırılması için de gereklidir. Şebeke suyunda bulunan arsenik, civa, nitrit  gibi kimyasal maddeleri, su arıtma cihazları ile ayrıştırabilir, daha tatlı ve daha sağlıklı içme suyu elde etme şansına sahip olursunuz. İnsanlar kendileri için arıtma cihazı aradıklarında dikkat ettikleri en önemli şey su arıtma fiyatları oluyor.

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalısınız?


Sağlığınız için iyi su elde etmek ve iyi su içmek için su arıtma cihazlarının yaşantımızdaki önemi büyüktür. Su arıtma cihazı alırken de bakmanız ve dikkat etmeniz gereken birtakım özellikler vardır. Bunlardan en önemlileri; karbon, PH ve mineral filtresinin cihazda olup olmadığıdır. Su arıtma cihazı aldıktan sonra evinizde ya da iş yerinizde su ölçümü yaptırmayı sakın ihmal etmeyin. Su arıtma cihazı kullanmaya başladıktan sonra ihtiyacınız olan yedek parça ürünlerini Çağlayan Su Arıtma Sistemleri sitesinden tekli veya çoklu olarak satın alabilirsiniz. Örneğin su arıtma cihazı filtreleri için bize ulaşabilirsiniz.

Tabiki internet üzerinden araştırmanın dışında insanlar su arıtma cihazı tavsiye konusunda yorumlar ve düşünceleride önemsiyorlar.

Tezgah üstü diye tabir edilen küçük, pratik su arıtma cihazı veya tezgah altı denilen su arıtma cihazı ürünleri arasından size ve bütçenize en uygun olana karar verebilir ve güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz. Evinizde kullanmak için ev tipi su arıtma cihazları, iş yerleri için de sanayi tipi su arıtma cihazları kullanabilirsiniz.

Konum Bilgilerimiz

Çağlayan Su Arıtma
Şazibey Mahallesi, 4. Toptancılar Cd. No:39, 46100 Onikişubat/Kahramanmaraş
Haritayı Göster
Telefon:
05336878150

Çalışma Saatleri
Pazartesi 8:00 - 18:00
Cumartesi 08:00 - 18:00
Pazar : Tatil

İletişim Formu