140 sonuçtan 1-14 arası gösteriliyor

Kenar Çubuğu
Gösterim 14 26 40

Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazı musluklardan akan şebeke sularında, yer altı ve ırmak-nehir gibi yerlerden gelen içme sularının içinde bulunan ve istenmeyen kimyasalların, biyolojik maddelerin ve kötü kokunun arıtılması için kullanılan cihazlardır. Su arıtma cihazı ile temel amaç musluklardan akan şebeke sularının sağlıklı ve içilebilir bir hale getirmektir. Su arıtma cihazları para ödeyerek satın alınan damacana sularına göre daha ekonomik ve kaliteli suya ulaşmadan bir avantaj sağlar. Su arıtma cihazı kurulumu yaptıktan sonra arıtılan temiz suları yemek yapmakta veya içme suyu olarak kullanabilirsiniz. Şebeke sularının içinde bulunan ve insan sağlığına zararlı maddelerin olumsuz etkilerini yok edebilirsiniz. Bu cihazların içinde bulunan filtreler sayesinde filtrelenen suyu zengin mineralllere sahip olarak güvenle kullanabilirsiniz. Günlük kullanımınıza uygun olarak istediğiniz cihazlardan birini satın alabilirsiniz.

su arıtma cihazları

İçerik Başlıkları:

 1. Su Arıtma Cihazı
 2. Su Arıtma Cihazı Çeşitleri
 3. Su Arıtma Cihazı Fiyatları
 4. Su Arıtma Cihazı ile Sağlıklı Ve Kaliteli Su Elde Edin!
 5. Su Arıtma Cihazı Filtre Seçenekleri ve Çeşitleri
 6. Reverse Osmosis (Ters Ozmoz) Nedir?
 7. Su Arıtma Cihazı ile İçilebilir ve Temiz Su
 8. Su Arıtma Cihazı Kullanımının Faydaları
 9. Su Arıtma Cihazları nasıl çalışır?
 10. Su Arıtma Cihazı alırken nelere dikkat etmelisiniz?
 11. En İyi Su Arıtma Cihazı
 12. En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Su Arıtma Cihazı Çeşitleri

Günümüzde pek çok farklı firma ve üretici su arıtma yapabilen cihazlar üretmektedir. Su arıtma cihazı çeşitleri ürünün özelliklerine, filtre kalitelerine, kullanım türlerine göre pek çok farklı modellere sahiptir. Tezgah altı ve tezgah üstü ürünleri evlerinizde ya da işyerlerinizde temiz su elde etmek için kullanabilirsiniz. Kurulum yapılacak yere, filtre sayılarına göre bir ürün seçiminde bulunabilirsiniz. Su arıtma cihazı tezgah altı ürünleri ile yaşam alanlarında çok fazla yer kaplamadan temiz su elde edebilirsiniz. Su arıtma cihazı tezgah üstü ürünler ile elinizin altında ve bakımı kolay bir ürünü kalabalık görüntü olmadan kullanabilirsiniz. Mutfaktaki lavabonuzda bulunan musluğun yanına takılabilen musluk ile çok kolay bir şekilde temiz suyu kullanabilirsiniz.

su arıtma cihazı çeşitleri

Evde yemek yaparken, meyve ya da sebzelerinizi yıkarken, kahve veya çay hazırlarken ihtiyacınız olan temiz suyu çok kolaylıkla elde edebilirsiniz. Bir diğer çeşit olan sebil türü modellerle çalışanlarınız veya işyerinize gelen misafirleriniz için kaliteli su kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz yerin özelliklerine göre size en uygun seçimi yapabilirsiniz. Su arıtma sistemlerinin sahip olduğu pek çok farklı filtre seçeneği vardır. Bu filtreler aynı zamanda ürünün ne kadar kaliteli içme suyu elde ettiğininde bir göstergesidir. 5 aşamalı su arıtma cihazı olduğu gibi 11 aşamalı su arıtma cihazları da mevcuttur.

Sudaki kirleri ve zararlı maddeleri arıtan, sağlığa zararlı olan virüs ve bakterileri içme suyundan uzaklaştıran, suyun PH seviyesini yükselterek kaliteli içme suyu sağlayan arıtma cihazlarını kullanabilirsiniz. Satın alacağınız cihazların kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmesine dikkat etmelisiniz. Sağlıklı içme suyu için güvenli ve kullanımı kolay ürünleri tercih edebilirsiniz. Su arıtma cihazı filtresi ile hem içilebilir hem de temiz su elde edebilirsiniz. Cihazlarınızda kullanmak için su arıtma filtreleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazı fiyatları arıtma cihazlarının özellikleri, içindeki filtre ve aşama sayısı, yapıldığı malzeme ve cihaz markasına göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında cihazın teknik servis tarafından kurulumu, montaj ücretleri vb. diğer ücretlendirmelerde olabilmektedir. Yurt dışından ithal edilerek ülkemize getirilen ürünlerin fiyatları genellikle yüksektir. Bunun yanında aynı özelliklere ve kaliteye sahip, Türkiye’de yerli olarak üretilen su arıtma cihazlarının fiyatları daha düşük olabilmektedir. Cihaz satın alırken en ucuzunu değil en iyisini almalısınız. Çağlayan Su Arıtma Sistemleri olarak sizlere sunduğumuz ürünler her zaman en iyi ürünlerdir. İnternet üzerinden su arıtma cihazı önerileri ve yorumları şeklinde araştırma yapabilir ve diğer kullanıcıların incelemelerini değerlendirerek bir karara varabilirsiniz. Sizlerde bütçenize en uygun su arıtma cihazı markaları için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.

Çağlayan Su Arıtma Sistemleri marka su arıtma cihazı fiyatları 400 TL ile 5000 TL arasında, cihazın model ve diğer özelliklerine göre değişmektedir.

Su Arıtma Cihazı ile Sağlıklı Ve Kaliteli Su Elde Edin!

Su Arıtma Cihazı ile Sağlıklı Ve Kaliteli Su Elde Edin!

Günlük hayatın her alanında kullanmak için, yemek yapmak için, yiyeceklerin temizlenmesinde ve ihtiyacımız olan içme suyu için temiz içme suyuna ihtiyacımız vardır. Evlerimizde, ofislerimizde, kafe ve restoran gibi işletmelerde içme suyu yetersiz kaldığında suyu arıtabilen cihazlar sayesinde kaliteli ve sağlıklı içme suyuna ulaşmak artık çok kolay. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan arıtma cihazları ile istediğiniz her an kullanılabilir ve içilebilir temiz suya sahip olabilirsiniz. Arıtma işlemlerini gelişen son teknoloji ile birlikte pratik ve gelişmiş yöntemlerle yapmak mümkün. Su bataryasının yanında yer alan su arıtma cihazı musluk kullanımı ile hızlı ve kolay bir şekilde ihtiyacınız olan suyu kullanabilirsiniz.

Su arıtma cihazı modelleri içerisinde sahip olduğu özellikler ve arıtma sistemleri sayesinde yaşam kalitesini artıran su kullanımını mümkün kılmaktadır. İçerisinde mineral, karbon ve PH seviyesini yükselten filtreler bulunan cihazlar içme sularının kalitesini büyük ölçüde artırmaya yardımcı olmaktadır. Arıtma işlemi sırasında çeşitli aşamalarda işlemler gerçekleştirilir. Ters Ozmoz olarak çalışan ve suyu temizleyen, istenmeyen bileşenleri arıtan ve kötü kokuyu gideren filtreler içeren ürünler çeşitli aşamalarda arıtma işlemi gerçekleştirebiliyor. 5 aşamalı su arıtma cihazı veya 12 aşamalı su arıtma cihazı ürünlerini istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Her aşamada arıtma cihazının içinde yer alan farklı filtrelerin özellikleri sizlere faydalı olacaktır. Su arıtma cihazı ilk kullanım aşamalarından itibaren kaliteli, içimi yumuşak ve kaliteli suyun tadını alabilirsiniz. Elde ettiğiniz sağlıklı suyu sayesinde siz ve sevdikleriniz güvenle içebilirsiniz. Evleriniz için pratik bir kullanım sağlayan ev tipi su arıtma cihazları ile yer kaplamayan su arıtma sistemlerini evinizde kullanabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Filtre Seçenekleri ve Çeşitleri

su arıtma cihazı filtreleri

Kullandığımız arıtma sistemleri gelişen teknoloji ile birlikte birbirinden farklı arıtma aşamalarına ve filtre seçeneklerine sahip olabiliyor. Tezgah altı ya da tezgah üstü cihazları gelişmiş filtre özelliklerine sahiptir. Yaşam alanınızın özelliklerine göre bütçenize uygun olan cihazlardan birini satın alıp kullanabilirsiniz. 5 filtreli su arıtma cihazı veya 8 filtreli su arıtma cihazı seçimlerinden birini tercih edebilirsiniz. 5, 6, 7 veya 8 filtreli cihazlar aracılığı ile sahip olmasını istediğiniz filtre özelliklerine göre ihtiyacınız olan tasarımı satın alabilirsiniz. Arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin suyu temizleyen ve arındıran özelliklerinin yanı sıra tatlandıran ve pH seviyesini en iyi duruma getiren çeşitleri mevcuttur.

6 aşamalı su arıtma cihazı ya da 9 aşamalı su arıtma cihazı çeşitleri ile daha iyi bir içme suyu deneyimleyebilirsiniz. Musluklardan akan şebeke suyunda yer alan kötü tatları ve kokuları filtre teknolojileri sayesinde kolayca giderebilirsiniz. Siz ve sevdiklerinizin sağlığı açısından risk taşımayan temiz ve içilebilir su ile yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. Çeşitli filtre sayılarına ve özelliklerine sahip olan su arıtma cihazı fiyatları hakkında web sitmeizde yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Tüm su arıtma cihazlarında su filtresi bulunur. Su filtrelerinin mevcut altı farklı türü vardır:

 • Aktif Karbon filtresi
 • Biosand filtresi
 • Ters Ozmoz filtreleri
 • Ultra Viyole (UV) filtreleri
 • Seramik filtreler
 • İyon değiştirici reçine filtreleri

Bunlardan en bilineni ve yaygın olarak kullanılanı Reverse Osmosis (Ters Ozmoz) teknolojisidir.

Reverse Osmosis (Ters Ozmoz) Nedir?

Ters Ozmoz (RO) sistemi, aktif karbon ve ayrıca partikül filtrasyonunu birleştirerek çok aşamalı bir su filtrasyonu sunar. Burada, musluk suyu, çok küçük boyutlu gözenekleri olan bir zardan (bir polimer film) geçecek şekilde yapılandırılır ve bu yapı sudaki mineralleri ve mikro organizmaları uzaklaştırır. Toplanan kirlilikler daha sonra bir çıkış borusundan dışarı atılır.

Bir Ters Ozmoz su arıtma cihazı suyun tadını iyileştirir. Ancak suyun zaman zaman filtredeki deliklerden (imalat hatası veya aşınma ve yıpranma nedeniyle) geçen maddeler nedeniyle yüzde 100 güvenli olacağını söylemek zordur. Bakteri filtreden geçebilir.

Su ile ilgili sorunun yüksek çözünmüş mineral içeriği olduğu yerler için RO (Ters Ozmoz) filtreleri önerilir. Çalışması için sürekli bir su kaynağı gerektirir ve yalnızca bir su musluğuna sabitlenebilir.

Ters Ozmoz Su Arıtma Cihazı Özellikleri:

 • Çalışması için elektrik gereklidir.
 • Sert suyu (tuzlu su) yumuşak suya (tatlı su) dönüştürür.
 • RO tüm virüsleri, mikropları ve kimyasal kirleticileri ortadan kaldırır.
 • Arıtma işlemi sırasında sürekli akan su gereklidir.

Su Arıtma Cihazı ile İçilebilir ve Temiz Su

Su Arıtma Cihazı ile İçilebilir ve Temiz Su

Yaşam alanlarımızda temiz ve içilebilir su ihtiyacının karşılanması için musluk suyunu arıtan ürünler sıkça kullanılmaktadır. Ofislerde, evlerde musluk sularının arıtılması ve temizlenip içilebilir hale getirilmesi için bu cihazlar tercih edilmeye devam ediyor. Günümüzde pek çok farklı firma çeşitli tasarımlarda ürünler sunmaktadır. Su arıtma cihazı özellikleri kapasitesine, filtre sayısı ve kullanım amacına göre farklı seçenekleri mevcut. Bulunduğunuz bölgedeki suyun kalitesi, özellikleri ve günlük kullanım miktarına göre seçim yapabilirsiniz. Böylece günlük kullanım için her an kaliteli içme suyuna ulaşabilirsiniz.

Su arıtma cihazı pompalı modeller sayesinde su basıncının durumunu ayarlayarak uygun bir şekilde pratik ve hızlı yöntemlerle musluk suyunuzu güvenle arıtabilirsiniz. Çağlayan Su Arıtma Sistemleri olarak servis ağı avantajlarımız ile su arıtma cihazı bakımı ile ilgili aradığınız desteği sizlere sunuyoruz. Filtre değişim zamanlarına dikkat ederek ve arıtma cihazınızın bakımını yaparak uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Web sitemizde bütçenize uygun cihazlarımızı görebilirsiniz. Su arıtma cihazı tavsiye ve su arıtma cihazı yorumları için web sitemizden gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Ürünlerimizin detaylarını ve fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Sanayi tipi su arıtma cihazları ile işletmenize kaliteli su arıtma sistemleri satın alabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Kullanımının Faydaları

su-aritma-cihazi
su-aritma-cihazi

Şebeke suyu ya da musluk suyu olarak bilinen suları daha sağlıklı ve içilebilir hale getirmek için son teknolojik ürünleri satın alabilirsiniz. Evlerdeki veya ofislerdeki musluk suyunu arıtarak temizleyen cihazlar insan vücudu için gerekli ve faydalı olan mineralleri de suyun içinde tutarlar. Yemeklerde ve içme sularında kullanmak üzere sağlık açısından olumsuz etkileri bulunmayan suya sahip olmak son derece önemli bir konudur. Suyun temizlenmesini sağlayan ve kalitesini arttıran filtreler ile aradığınız sağlıklı ve temiz suya ulaşabilirsiniz.

6 filtreli su arıtma cihazı modellerinin yanı sıra aynı zamanda ek filtreleri bulunan 9 filtreli su arıtma cihazı modellerini de satın alırken tercih edebilirsiniz.  Sudaki kimyasal maddeleri ayrıştıran filtrelerden istediğinizi kullanabilirsiniz. Su arıtma cihazı öneri ve yorumları sayesinde ürünlerimizin detaylarına göz atabilirsiniz. 8 filtreli, 7 filtreli, 6 filtreli veya 5 filtreli su arıtma cihazı fiyatları hakkında her türlü bilgiye web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. İçilebilir ve temiz su ihtiyacınız için en uygun su arıtma ürünleri burada.

Su Arıtma Cihazları nasıl çalışır?

 • Hem su filtreleri hem de su arıtma cihazları aynı prensipte çalışır. Önce kirlenmiş ham suyu emer, tortulardan mikroorganizmalara kadar çeşitli yabancı maddeleri filtreler ve ardından temiz suyu size ulaştırırlar.
 • Bununla birlikte, ikisi arasında büyük bir fark vardır – bir su arıtma cihazı, su arıtma filtrelerinin çıkaramayacağı virüsleri ve bakterileri temizleyebilir. Bazı su arıtma sistemleri çeşitli kimyasallar kullanır ve diğerleri virüsleri öldürmek veya yakalamak için elektro-statik yük kullanır.
 • En eski su arıtma yöntemlerinden biri suya klor eklemektir. Klor, mikroorganizmalarla reaksiyona giren ve onları öldüren hidroklorik asidi serbest bırakır. Bununla birlikte, sağlık üzerindeki olumsuz etkisinin yanı sıra belirli protozoa türlerini öldürmedeki etkisizliği nedeniyle bu teknik popülerliğini kaybetti ve diğer saflaştırma tekniklerinin yolunu açtı.
su arıtma cihazı

Su Arıtma Cihazı alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Su arıtma cihazı satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bunlar:

 • Ev, ofis veya işletmeniz için su arıtma cihazı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. Göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsurlardan biri suyunuzun kirlilik seviyesi ve suyunuzun kalitesidir.
 • Su, suda çözünmüş katıların düzeyine göre sert su ve yumuşak su olarak ayrılır.
 • Toplam Çözünmüş Katılar (TDS), sertlik derecesini ifade eder ve Milyon Başına Parça (PPM) veya Litre Başına Miligram (mg / L) cinsinden ölçülür.
 • TDS değeri 150-300 ppm aralığında ise suyun yumuşak su olduğu gözlenir, ancak değer 500 ppm’den yüksek ise su sert veya kirli su olarak kabul edilir.
 • Bazı sert su kaynakları; sondaj kuyularından veya yer altı sularından çıkarulan sudur. Sert su, kalsiyum, magnezyum, florür, arsenik ve diğer ağır metalleri içerir. Nehirlerden, göllerden, yağmur sularından veya belediye tarafından sağlanan su ise yumuşak su olarak adlandırılır.

En İyi Su Arıtma Cihazı

En iyi su arıtma cihazı, arıtma cihazı almak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biridir. Çünkü insanlar paralarının karşılığını almak ve musluk sulardan akan suların daha sağlıklıklı ve içilebilir olmasını istiyor. Çağlayan Su Arıtma Sistemleri olarak sizlere en iyi su arıtma cihazlarını üretiyoruz. Cihazlarımızın hepsi teknolojik ve musluk sularını sizlere daha sağlıklı ulaştırmak için tasarlanmıştır. Ürünlerimiz çeşitli aşamalardan musluk suyunu geçirerek sizlere içilebilir bir su sağlar. Sizlerde en iyi su arıtma cihazı konusunda bizi tercih edebilirsiniz.

Ürünlerimiz arasında ihlas su arıtma cihazı ve lg su arıtma cihazı en çok tercih edilen su arıtma cihazlarından bazılarıdır. İnternette ayrıca çokça aratılan su arıtma cihazı markaları olan; arçelik su arıtma cihazı ve aura cebilon su arıtma cihazı seçeneklerini de görebilirsiniz. Bizim sizlere tavsiyemiz evde kullanmak amacıyla tercih edilen LG Galaxy Plus Su Arıtma Cihazı ürünüdür.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

En iyi su arıtma cihazı hangisi sorusunun cevabı cihazın özelliklerine, fiyatlarına ve kullanılan malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta cihazın NSF Belgesine sahip olmalıdır.

Ayrıca içerisinde bulunan ve su temizlemeye yarayan filtrelerde dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Kaliteli su arıtma filtreleri hem daha sağlıklı içme suyu sağlar hem de cihazın ömrünü uzatır. Sizlerde en iyi su arıtma cihazı hangisi diye arama yapıyor ve cihaz almak istiyorsanız Çağlayan Su Arıtma Sistemleri’ni tercih edebilirsiniz.

Siz de hemen ihtiyacınıza yönelik su arıtma cihazlarını inceleyerek keyifli alışverişin tadını çıkarın. Bizi HepsiBurada ve GittiGidiyor’dan da bulabilirsiniz.

en iyi su arıtma cihazı

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım?

Bulunduğunuz bölgeye ve suyunuzun kalitesine göre pompalı, pompasız, ev tipi ya da sanayi tipi filtreli arıtma cihazlarını kullanabilirsiniz.

En Sağlıklı Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Su arıtma cihazlarının temel amacı sağlıklı içme suyu sağlamaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken konu üründe kullanılan malzemeler ve kullanılan filtrelerdir.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım?

Şebeke suyunda bulunan zararlı maddeleri arıtmak, temiz ve içilebilir sağlıklı içme suyu elde etmek için güvenle bu ürünleri kullanabilirsiniz. Böylece musluk suyunuzun kalitesini arıtabilir, Ph seviyesini kaliteli bir seviyeye ulaştırabilirsiniz.

Su arıtma cihazı fiyatları ne kadar?

2020 yılı için su arıtma cihazı fiyatları marka ve ürün özelliklerine göre değişiklik göstermekle beraber ortalama olarak fiyatlar 400 TL – 15.000 TL arasındadır.