132 sonuçtan 1-14 arası gösteriliyor

Kenar Çubuğunu Göster

Su Arıtma Cihazı ve Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazları, evinizde ya da işyerinizde sizlere tasarruf ettiren cihazlardır. Su canlı yaşamının vazgeçilmez bir unsurudur. Bu su olmazsa hayat olmaz demektir. Dünyadaki pek çok insan ne yazık ki temiz ve sağlıklı suya erişmede sorun yaşıyor. Özellikle küresel ısınmanın artması, yer altı sularının (tatlı su kaynaklarının) bilinçsiz kullanılması su kıtlığının oluşmasına neden oluyor.

Ancak gelişen teknoloji ile birlikte suları arıtarak daha verimli kullanabilir ve gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakabiliriz. Evlerde ya da iş yerlerinde çok kolay bir şekilde su arıtma cihazı kurulabilir. Evlerde kullanılan arıtma cihazlarına ev tipi su arıtma cihazı, iş yerlerinde ya da fabrika gibi büyük işletmelerde kullanılanlarına ise sanayi tipi su arıtma cihazı denilmektedir. İhtiyaca göre hangi cihaz kullanılmak isteniyorsa Çağlayan Su Arıtma Sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı

Su arıtma, insanların içinde çeşitli bileşenler bulunduran suları daha temiz ve içilebilir hale getirmelerine denir. Su içmek, insan, hayvan ve diğer tüm canlı varlıkların yaşamlarını devam ettirmesi için çok önemli ve gerekli bir ihtiyaçtır. Su içmek ne kadar önemli bir konuysa, sağlıklı ve temiz su içmek de bir o kadar önemli bir yer tutar. Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için günlük alınması gereken bir su miktarı vardır. İçme suyu olarak bizler çoğunlukla şişe ya da damacana suları tercih etsekte maaliyetler nedeniyle uzun dönemde içme suyu için çok fazla para harcamanıza neden olabilir.

Zamanla artan çevre kirliliği ve olumsuz etkileri nedeniyle dünyamızdaki doğal su kaynaklarının kirlenmesine, insanları kaliteli ve sağlıklı suya doğrudan erişimine etki etmiş olsa da evimizdeki iş yerimizdeki musluklardan akan suyu, içme suyu haline getirebilecek olan pek çok su arıtma cihazları satılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde hem istediğimiz zaman taze, temiz ve kaliteli suya erişebilmek mümkün; hem de ihtiyaç duyulan her yere kurulabilmesi mümkündür.

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Su arıtma cihazları, evmizdeki ya da işyerimizdeki musluklardan akan şebeke sularının çeşitli cihazlar yardımıyla filtrelenmesi ve iş yerlerine, evlere daha temiz suyun ulaştırılması amacıyla kullanılırlar. Bu cihazlar evlerde ve iş yerlerinde kullanılmak için son derece hızlı ve pratik çözüm sunan ürünlerdir. Musluk suyu filtreden geçirilmeden kullanıldığı zaman, içinde bulunan pek çok zararlı, kirli ve atık madde, binanın genellikle paslanmış ya da kirli su borularından geçer ve ev ya da iş yerlerindeki musluklardan akar.

Bu sebeple şebeke suyunun içinde bulunan ve insanın yaşam kalitesini düşürebilecek zararlı maddelerden temizlenerek içilebilir suya dönüştürülmesi gerekir. İşte su arıtma cihazları da tam olarak bu işi yaparlar ve içinde bulunan filtre ile suyun içindeki zararlı maddeleri ve/veya atıkları sudan ayırarak musluktan daha saf, daha temiz su akmasını sağlar. Ev tipi su arıtma cihazı da evinizde güvenle kullanabileceğiniz su arıtma cihazı türlerinden biridir.

Canlı yaşamı için hayati bir öneme sahip olan suyu, ekonomik ve temiz bir şekilde evlere ve iş yerlerine ulaştırmak için gerekli olan su arıtma cihazları üretildiği fabrikalara bağlı olarak birkaç parçadan oluşmaktadır. Örnek olarak 5 aşamalı su arıtma cihazı, 7 aşamalı su arıtma cihazı, 8 aşamalı su arıtma cihazı veya 9 aşamalı su arıtma cihazı şeklinde ifade edilen cihazlarda, aslında belirtilmek istenen filtre sayısıdır. Bir su arıtma cihazında ne kadar çok aşama sayısı varsa, su o kadar çok filtreden geçer ve daha temiz ve sağlıklı su elde edilmiş olur.

Şu anda pek çok farklı marka tarafından üretilen su arıtma cihazları vardır. Bunlar arasında farklı aşamalarda filtreleme yapan cihazlarda bulunur. Su artıma cihazlarının fiyatları, cihazlarda bulunan bu aşamalar ile doğru orantılıdır. Günümüzde her türlü ihtiyaca ve kişilerin bütçesine uygun su arıtma cihazları bulunmaktadır. Su arıtma cihazı fiyatları bütçeden bütçeye değişiklik göstermektedir.

Su arıtma cihazları temel olarak 2 kategoriye ayrılır:

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım?

Kaliteli içme suyunu hızlı, ekonomik ve pratik bir şekilde elde etmek için en iyi yol su arıtma cihazı kullanmaktır. İçindeki kirli bileşenlerinden arıtılmamış yani filtrelenmemiş su içmek, insan ve canlı vücudunda çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceği için her zaman temiz su içmeye özen göstermek, hayati bir öneme sahiptir. Su arıtma cihazları, insan vücudunun sudan alması gereken faydalı minerallerin suda kalmasını sağlar ve bu nedenle son derece sağlıklıdır.

Musluktan su içerken eğer ağzınızda kötü ve acımsı bir tat kalıyorsa içtiğiniz bu suyun içinde atık ve insan sağlığı için zararlı maddelerin bulunduğu anlamına gelir. Su arıtma cihazı, aynı zamanda evlerimize ya da iş yerlerimize gelen şebeke suyunda bulunan zararlı maddelerin sudan ayrıştırılması için de gereklidir. Şebeke suyunda bulunan arsenik, civa, nitrit gibi kimyasal maddeleri, su arıtma cihazları ile ayrıştırabilir, daha tatlı ve daha sağlıklı içme suyu elde etme şansına sahip olursunuz. İnsanlar kendileri için arıtma cihazı aradıklarında dikkat ettikleri en önemli şey su arıtma fiyatları oluyor.

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalısınız?

Sağlığınız için iyi su elde etmek ve iyi su içmek için su arıtma cihazlarının yaşantımızdaki önemi büyüktür. Su arıtma cihazı alırken de bakmanız ve dikkat etmeniz gereken birtakım özellikler vardır. Bunlardan en önemlileri; karbon, PH ve mineral filtresinin cihazda olup olmadığıdır. Su arıtma cihazı aldıktan sonra evinizde ya da iş yerinizde su ölçümü yaptırmayı sakın ihmal etmeyin. Su arıtma cihazı kullanmaya başladıktan sonra ihtiyacınız olan yedek parça ürünlerini Çağlayan Su Arıtma Sistemleri sitesinden tekli veya çoklu olarak satın alabilirsiniz. Örneğin su arıtma cihazı filtreleri için bize ulaşabilirsiniz.

Tabiki internet üzerinden araştırmanın dışında insanlar su arıtma cihazı tavsiye konusunda yorumları ve düşünceleri de önemsiyorlar. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız temiz suya ulaşmanın tek yolu damacana sudur. Ancak damacana suyu zamanla sizlere çok maaliyetli gelecektir. Bunun için su arıtma cihazını kullanmak sizlere daha az maaliyet sağlayabilir.

Tezgah üstü diye tabir edilen küçük, pratik su arıtma cihazı veya tezgah altı denilen su arıtma cihazı ürünleri arasından size ve bütçenize en uygun olana karar verebilir ve güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz. Evinizde kullanmak için ev tipi su arıtma cihazları, iş yerleri için de sanayi tipi su arıtma cihazları kullanabilirsiniz.

Su arıtma cihazları, Su filtreleri ve aksesuarları içerisinde yer almaktadır. Bu cihazların asıl görevi; musluklardan akan suyu arıtarak ihtiyacımız olan temiz su içme ihtiyacını karşılamaktır. Endüstriyel işletmelerde ise endüstriyel su arıtma cihazları kullanabilirsiniz.

Bu işlem esnasında; cihaz içinde yer alan birincil filtre diye adlandırılan kısım sayesinde musluk suyunda bulunan çamur, toz ve kum tanecikleri güzel bir şekilde ayrıştırılır ve su içilebilir hale gelir.
İkincil filtre denilen kısımda ise suda yer alan fazla klor miktarı dengelenerek, suyun saflığı ayarlanır. Üçüncül filtre dediğimiz filtre ise suyun tadı ve kokusunu biçimlendirerek suyu olabilecek en iyi tat ve koku seviyesine ulaştırır.

Son yıllarda temiz su ihtiyacına olan talebin artması, su arıtma cihazlarında da zengin bir ürün çeşitliliğinin oluşmasını sağlamıştır. Brita, Blyss, Lifetech ve Conax gibi büyük ve söz sahibi markaların ürünleri, su arıtma işlemini başarıyla gerçekleştirir.
Pompalı su arıtma cihazları diye tabir edilen cihazlar, şebeke suyunu yaklaşık yüzde 99 oranında arıtarak alkali forma getirir. 15 litre genişliğinde hacmi ve 6,8 veya 11 adet filtreleri ile asidik suyu saf ve kalsiyum zengini su haline getirirler. Her an temiz ve sağlıklı su içme imkanı sağlayan cihazlar, şık tasarımlı musluk yapısı ile de dış görünüş olarak sizi rahatsız etmez.

Kapalı kasa su arıtma cihazları, kasa içindeki 7 filtrasyon aşaması ile suyu saf bir forma sokar. 8.5 pH seviyesinde su üretebilen cihazlar, bu sayede az yer kaplayarak mekandan tasarruf sağlamış olurlar. 8 aşamalı su arıtma cihazları mineral, alkalin ve detox filtreleriyle her ihtiyaca uygun işlevsel bir kullanım sağlarlar.

Mineral oranı yüksek olan ve 8.5 pH seviyesinde su arıtabilen bu ürünler, tezgah altında oldukça az yer kaplar. Detox su arıtma cihazları ise elektrik gerektirmeden kullanılabilir ve dakikalar içerisinde musluktan akan suyu uygun pH seviyesinde arıtır. Yüksek pH seviyesi sayesinde vücudumuzdaki toksinler dışarı daha kolay atılır ve kilo vermek isteyenler için kilo vermek kolaylaşır.

XL filtreli su arıtma sürahileri ise suda yer alan kireç ve kloru arıtarak yumuşak ve lezzetli su içmeyi sağlarlar. Hem pratik hem de çevre dostu kullanımı olan bu ürünler, çıkarılabilir kapak yapıları sayesinde sizlere kolay dolum sağlarlar. Bulaşık makinesinde bile çok rahat bir şekilde yıkanabilen cihazlar, sizlere ekonomik su arıtma hizmeti sağlamış olurlar. Su arıtma cihazı fiyatları ürünlerin özelliklerine ve arıtma kapasitelerine göre değişiklik göstermektedir.

İhtiyacınıza en uygun su arıtma cihazları şimdi Çağlayan Su Arıtma Sistemleri’nde! Siz de hemen ihtiyacınıza yönelik su arıtma cihazlarını inceleyerek keyifli alışverişin tadını çıkarın.

Su Arıtma Cihazı kaç para?

Su arıtma cihazı fiyatları, 500 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Sanayi tipi su arıtma cihazlarında ise fiyatlar 10.000 TL’den başlamaktadır.

Su arıtma cihazları sağlığa zararlı mı?

Su arıtma cihazları bakımları düzenli yapıldığı takdirde sağlığa zararlı değildir.

Su arıtma cihazı kaç litre su kullanılır?

Bulunduğunuz yere göre arıtma işleminde kullanılan su hacmi değişir. Kimi yerlerde 3 litreden 1 litre, kimi yerlerde ise 4 litreden 1 litre temiz su elde edilmektedir.

Su arıtma cihazı kaç aşamalı olmalı?

Su arıtma cihazlarında önerilen aşama sayısı cihazın 5 aşamalı olmasıdır.

Su arıtma cihazı mineralleri öldürür mü?

Hayır. Su arıtma cihazları mineralleri öldürmez. Ancak zararlı maddeleri süzerken minerallerin bir kısmını filtreden geçemediği için atılır.