168 sonuçtan 1-25 arası gösteriliyor

Galaxy Plus Su Arıtma Cihazı

1.800,00

Çubuklu İnline Filtre Seti Tatlandırıcı

120,00

Comtech Su Arıtma Cihazı Tak Çevir Filtre Seti

225,00

Yumuşatma Sistemleri Üst Difüzör

40,00

Vontron 40*40 Membran Filtre

1.700,00

Ruxin Zaman-Debi Kontrollü Yumuşatma Başlık Dijital

1.900,00

Çubuklu İnline Filtre Seti Membran Filtre

225,00

Comtech Tak Çevir Filtre Seti

80,00

Comtech Tak Çevir Filtre Karbon

50,00

Clack Ws2 Yumuşatma Valfi

17.100,00

Clack Ws 1,5″ Yumuşatma Valfi

15.500,00

Clack Ws Tandem Su Yumuşatma valfi

10.700,00

Clack ws 1″ Yumuşatma Valf

2.700,00

Ruxin 10m3/Saat Yumuşatma Valfi

6.900,00

Ruxin 80 Ton Su Yumuşatma Cihazı Tandem

44.000,00

Kuyu Suyu Arıtma Cihazı

6.500,00

RUXİN OTO YUMUŞATMA SİSTEMİ TANDEM

17.300,00

Ultra Saf Su Omega Serisi Su Arıtma Cihazı

145.000,00

Ruxin Manuel Valf

320,00

Aqualite Reçine

33,00

Güneş Paneli Arıtma Cihazı

12.300,00

Yeni Nesil Çubuk İnline Filtre Seti

120,00

Maxicabinet Yumuşatma Sistemi

3.600,00

Flutex Membran Filtre

90,00

Ew Membran Filtre

150,00

 

Su arıtma cihazları insan vücudu için hayati öneme sahip olan suyu arıtarak

en iyi ve daha sağlıklı içilebilir hale getirilmesini sağlayan cihazlara su arıtma cihazı adı verilir. Doğal olarak insanlar bu tarz bir ürünü satın alırken akıllarına şitli

en iyi su arıtma cihazı hangisi, su arıtma cihazı fiyatları, ihlas su arıtma cihazı gibi çeşitli sorular gelmekte ve araştırmalarda bulunmaktadırlar.Su olmadan hiç bir canlı varlık yaşamını sürdüremez.

Günümüzde meydana gelen iklim değişiklikleri, bilinçsiz su kullanımı nedeniyle

temiz suya ve içilebilir suya ulaşmak daha zor hale gelmeye başlamıştır. İşte tam da bu konuda karşımıza su aritma cihazlari çıkmaktadır.

Büyük şehirlerde evlere ulaştırılan şebeke suları içerisinde barındırdığı klor vb. diğer maddeler

nedeniyle direkt olarak kullanılamıyor. Hazır olarak satılan su ve damacana suları ise hem pahalı olabilmekte hem de zaman zaman medyaya yansıyan olumsuz haberler nedeniyle insanların aklını karıştırmaktadır.

Bu nedenle insanlar musluk suyundaki maddeleri ayrıştırmak için su arıtma cihazları markaları ve fiyatları kullanmaya başlamıştır.

Çağlayan Su Arıtma Sistemleri olarak cihazlarımız sağlık kurallarına uygun

olarak NSF Belgeli olarak üretilmekte, içerisinde kanserojen madde içermediğinden dolayı da güvenle satın alıp kullanabilirsiniz.


Su Arıtma Cihazı Nedir?

Su arıtma cihazı, içerisinde bulunan membran filtre sayesinde şebeke musluk sularını arıtarak sağlıklı su üreten cihazlardır.

Yani Su aritma cihazi ile şebeke suyunun içinde bulunan mikroorganizmaları, katı

parçacıkları ve zararlı kimyasal maddeleri filtreler aracılığı ile süzerek temiz bir içme suyuna kavuşabilirsiniz.

Sağlık için hayati önem taşıyan içme suyu dışarıdan satın almak yerine evinizde veya

işletmenizde arıtarak kullanmak istiyorsanız sizin de bir istanbul su arıtma cihazı sahibi olmanız gerekir.

Piyasada hali hazırda satılan pek çok marka ve model bulunmaktadır. Bu modeller kullandıkları

teknoloji ve özelliklere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle ihtiyacınıza uygun doğru su arıtma cihazı Trendyol gibi platformlar üzerinden bulmak için çok detaylı bir araştırma yapmanız gerekir.

Evinizde, ofisinizde veya işletmenizde su arıtma sistemleri kullanmak istiyorsanız Çağlayan firması sizin yanınızda!


Su Arıtma Cihazları Ne İşe Yarar?

Su arıtma cihazları insan ve canlı hayatının vazgeçilmez bir unsuru olan “SU”yun sağlıklı

bir şekilde arıtma işlemini yapan cihazlardır. Arıtma ürünlerinin düzenli olarak bakımları

yapılırsa, filtreleri kontrol edilirse uzun süre boyunca kullanmak mümkündür.

Su arıtma cihazları kullanım amacına göre ikiye ayrılır. Bunlar:

Arıtma işlemi sırasında musluklardan akan su; su arıtma cihazı fiyatları 2021 içerisindeki

aşamalı filtrelerden geçerek içilebilir sağlıklı içme suyuna dönüşmüş olur. Sizlerde böyle bir ürüne sahip olabilirsiniz.


Su Arıtma Cihazı: En uygun fiyatlarla su arıtma cihazı satın alın

Yeni yılla beraber Su aritma cihazi 2021, sağlıklı, kaliteli, temiz su içmek isteyen her yaştan

insanın tercih edebileceği modeller arasında gösterilmektedir. Özellikle ev ve işyerlerinde

kullanılabilen bu ürünler musluktan akan suyu, arındırılmış içme suyuna dönüştürebilecek cihazlardır.

İçerisinde gelişmiş arıtma teknolojisi ve filtre barındıran arıtma cihazları, aynı zamanda

kişilerin sağlıklı, kaliteli – temiz bir şekilde su içmesine de yardımcı olmaktadır. Çeşitli marka ve

modellere sahip olan bu ürünler, reverse osmosis yani ters ozmoz prensibine göre çalışmaktadırlar.

Uygun su aritma cihazi fiyatlari için web sitemizi ziyaret edip, en iyi su aritma markalarini satın alabilirsiniz.

Suyun içerisinde bulunan faydalı mineralleri ortaya çıkaran bu cihazlar bunun yanında, su içmek isteyen ama damacana sularına para vermek istemeyen kişilerin rahatlıkla kullanabileceği ürünlerdendir.

İçerisinde bulunan gelişmiş filtre sistemi sayesinde kişiler gönül rahatlığıyla bu ürünlerden, su ihtiyaçlarını karşılayabilirler. 

Su aritma cihazlari 

günümüzde en çok tercih edilen ev ürünleri arasında yer almaya başlamıştır.

 

Bu durumda ihtiyacımızı karşılamak için ortaya su aritma cihazi çıkar. Su arıtma cihazlari musluktan akan suların ayrıştırılmasına yardımcı olur, temiz içme suyu üretirler.

Musluk suyunun içinde bulunan ancak gözle görünmeyen mikroorganizmaları, bunun yanında katı parçacıkları, insan sağlığı açısından zararlı olabilecek her türlü kimyasal maddeyi içindeki filtreler sayesinde eler.

Susuz bir hayat düşünebiliyor musunuz? İmkânsız! Peki, tüm canlıların yaşam kaynağı olan su ihtiyacınızı nasıl karşılıyorsunuz?

Ülkemizde su ihtiyacı genellikle evlere alınan damacanalar ya da marketlerden alınan şişe sular ile karşılanıyor. Fakat dünyadaki içilebilir su oranı gitgide azalıyor. Ayrıca su ihtiyacını bu şekilde karşılamak -siz farkında olmasanız da- bütçenizi olumsuz etkiliyor. Peki, bunun çözümü ne? Elbette ki teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza giren su arıtma cihazları!


Su Arıtma Cihazları Nasıl Tasarruf Sağlar: Bütçenizi düşünün

Evinize her ay 5 adet 19 litrelik damacanada su sipariş ettiğinizi düşünelim, damacanın tanesi de 10 TL olsun. Kullanılan filtre ürünleri ile evde aylık 50 TL içme suyu masrafınız var demektir.

Oysaki musluk suyunu arıtmayı tercih eder yani arıtma cihazı kullanırsanız aynı miktarda suyu yaklaşık 50 kuruşa mal edebilirsiniz. Yani her ay neredeyse 50 TL tasarrufta olursunuz! Kaliteli su arıtma cihazı markaları farklı fiyatlara sahiptir.


Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır: Adım adım çalışma sistemi

 • Su arıtma sistemlerinin ilk aşaması, sedement filtredir. Bu filtre; musluktan akan sudaki tortuları, çamuru, kumu arındırır. Sedement filtreden geçen su, granül aktif karbon filtreye iletilir.
 • Tanecikli aktif karbon partiküllerden oluşan bu kısımda su, klordan aynı zamanda suya koku veren gazlardan arındırılır.
 • Bir sonraki aşama ise aktif karbon filtredir. Blok halinde bulunan karbon; suyu renk, tat – koku bakımından iyileştirerek membran filtreye iletir.
 • Membran filtre, su arıtma cihazlarında yer alan en önemli bölümlerden biridir. Su bu bölümde kimyasallardan, bakterilerden, mikroplardan tamamen arınır. Temiz su elde etmenizde büyük katkısı bulunan bu filtre, milimetrenin 10 milyonda 1’i kadar küçük gözeneklere sahiptir. Bu gözeneklerden organizmaların geçme şansı yoktur.
 • Membran filtrede tamamen arınan su, bu aşamadan sonra su tankına iletilir.
 • Bataryanızı açtığınızda su deposu içerisinde bulunan su, sistem içerisinden itilerek musluğunuzdan akar. Fakat bazı su arıtma cihazlarında post mineralize karbon filtre de bulunur. Filtre, Hindistan cevizi kabuğu sıkıştırılarak oluşturulur. Böylece suyun vücudunuz için gereken mineraller bakımından zenginleşmesini sağlar.

5 aşamalı cihazların yanı sıra su arıtma cihazları 8 aşamalı ya da 7 aşamalı da olabilir.

Su Arıtma Cihazlarında Filtreleme Sistemi: Temiz içme suyu

Bu ürünler evlerde veya iş yerlerindeki su kaynağını güvenle içilebilecek bir hale getirmiş olur.

Filtre arıtma işlemini yaparken de dezenfeksiyon, çöktürme, filtrasyon, deiyonizasyon, elektrodiyaliz, ters ozmoz (reverse osmosis) gibi sistemler veya araçlar kullanılmaktadır.

Musluk sularında yapılan dezenfeksiyon işlemi ozonloma veya ultraviyole ışınları gibi yöntemler kullanılarak çözülür. Su arıtma cihazlarının işimize yarayacak pek çok avantajı bulunur.

Damacana suyu masrafı gibi bazen ağır bir yük olan durumları ortadan kaldırdığı gibi kişilerin daha sağlıklı bir suya erişmesini sağlarlar.

Musluk suyundaki su bazı sebeplerden dolayı direkt olarak içilemez. Acımsı bir tada sahip olan sular canlı sağlığı için çok da sağlıklı olduğu söylenemez.

Musluk sularında klor, kireç gibi maddeler de bulunmaktadır. Su arıtma cihazlarının filtreli yapısı sayesinde su içerisinde bulunan kireç, klor sudan ayrıştırılır. Böylece içme suyu temiz olur,

Filtre arıtması sayesinde kişinin sağlığı da korunur. Su arıtma cihazlarının ihtiyaca göre tercih edilebilecek pek çok sayıda marka modeli bulunur. Suları ayrıştırma, dezenfekte (temizleme) yöntemine veya kullanılan aşama sayısına göre kullanılan ürünler ve filtre çeşitleri değişiklik gösterir.


Su Arıtma Cihazı Modelleri

Günümüzde pek çok farklı firma ve üretici su arıtma yapabilen cihazlar üretmektedir. Su arıtma cihazı modelleri ve çeşitleri ürünün özelliklerine, filtre kalitelerine, kullanım türlerine göre pek çok farklı modellere sahiptir.

Tezgah altı ve tezgah üstü ürünleri evlerinizde ya da işyerlerinizde temiz su elde etmek için kullanabilirsiniz. Kurulum yapılacak yere, filtre sayılarına göre bir ürün seçiminde bulunabilirsiniz.

Su aritma cihazi – ekşi” sitesinde de belirtildiği gibi tezgah altı ürünleri ile yaşam alanlarında çok fazla yer kaplamadan temiz su elde edebilirsiniz. 

En çok tercih edilen su arıtma cihazı tezgah üstü ürünler ile elinizin altında aynı zamanda bakımı kolay bir ürünü kalabalık görüntü olmadan kullanabilirsiniz. Mutfaktaki lavabonuzda bulunan musluğun yanına takılabilen musluk ile çok kolay bir şekilde temiz suyu kullanabilirsiniz.

5 aşamalı su arıtma cihazı modelleri 2021 ‘de cihaz içerisinde 5 adet su arıtma filtresi bulunmaktadır.

Musluktan akan su cihaz içerisine alınır böylece içeride bulunan filtrenin yardımıyla su içindeki çamur, pas gibi katı maddelerden arındırılır. İkinci filtre olan Aktif karbon blok filtre ise Klor gibi şebeke sularında çokça kullanılan maddelerden musluj suyunu arındırır. Suyun kötü kokusunu alır, tadını yumuşatır. Mikron Supun filtre ise 1 mikron hassasiyete sahip filtre çeşididir.

Su arıtma cihazları 

pompasız modeller birbirinden farklı pek çok çeşitli filtre ve ekipmana sahip olurlar. Cihazda bulunan filtreler suyu süzer. Böylece zararlı maddelerden arındırır.

Pompalı su arıtma cihazı modellerde ise su önce filtrelerin birincisinden geçer.

Su arıtma cihazı tavsiye 2021 kapalı kasa modellerinde %70 daha uzun ömre sahip olduğu söylenebilir. Su tankının istenildiği zaman ihtiyaca uygun litre ile büyütme imkanı bulunur. İlerde yeni çıkan filtreler bu cihaz içine kolaylıkla eklenebilir. İki parça halinde bulunur.

Tank ve cihaz, cihaz içerisinde ayrı ayrı durmaktadır. Evlerde ve ofislerde kullanılan su arıtma cihazlarının farklı aynı zamanda birbirinden çeşitli modelleri bulunmaktadır. 

Su arıtma cihazı tezgah üstü modellerde Kullanılan filtreler 2 ile 7 arasında değişir. Filtreler birbirlerine bağlanarak su kirliliğini süzme gibi işlemleri gerçekleştirir. 

8 aşamalı su arıtma cihazı modellerinde ise 8 adet filtre kullanılmaktadır. Bu sayede su birbirinden farklı işlemlerin yapıldığı 8 aşamadan geçer, daha güvenilir su elde edilmiş olur. 


Su Arıtma Cihazı Fiyatları:

 

En uygun ve Kaliteli Ürünler

Su arıtma cihazı fiyatları 400 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

 

Su arıtma cihazı kaç TL gibi sorular sorulmaktadır. Piyasada satılmakta olan çok sayıda pahalı veya ucuz su arıtma cihazı markaları 2021 bulunmaktadır.

En iyi su aritma cihazi ürününü satın almak için araştırma yapmanız, tavsiye ve yorumları incelemeniz gerekir. Bu markaların ürettikleri su arıtma cihazlarının sahip olduğu özellikler ve kullanılan üretim teknolojisi birbirinden farklılık gösterir. Kullanılan bu farklılıklarda ürünün fiyat faktörünü belirleyen temel unsurların başında geliyor.

Cihazın içerisinde su arıtma işlemi sırasında

yer alan filtre, arıtma parçalarının sağlıklı bir kullanım için gerekli standartlara (NSF Belgesi, Yasal İzin vb.) uygun olup olmadığı fiyat belirlemede büyük önem taşımaktadır.

Cihazın belirlenen dünya standartlarına uygun olarak üretilmesi ve cihazın sahip

olduğu ön plana çıkaran sertifikalar da fiyatı belirleyen diğer konulardır. Su arıtma cihazlarının ihtiyaca göre üretilen boyutları ve tasarım şekilleri de fiyat belirleme noktasında önem taşır.

Kompakt, göze hoş gelen, mekâna uyum sağlayan, şık tasarlanan cihazların fiyatı diğerlerinden daha farklı olur. Taşımaları kolay olduğu kadar mutfakta az yer kaplarlar.

Örneğin

ihlas su arıtma cihazı fiyatları

yazdığınızda karşılacağınız fiyat listesi ile arçelik su arıtma cihazı fiyatları yazınca karşılacağınız fiyat aynı olmayacaktır.

 Cihazın su arıtma kapasitesi fiyat konusunda belirleyici etkenlerden bir diğeridir.

Su aritma cihazinın ihtiyaçlara cevap verecek teknolojiye sahip olup olmadığı da fiyat konusunda etkili olur. 

İhtiyacınız olan Aura Cebilon Su Arıtma Cihazı karar verirken Caglayansuaritma.com.tr adresinden su arıtma cihazı yorumları okunarak karar verilebilir.


En İyi Su Arıtma Cihazı: Su arıtma cihazları nasıl iyi olur

En iyi su arıtma cihazı, arıtma cihazı almak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biridir. Çağlayan Arıtma Sistemleri olarak sizlere “en iyi su arıtma cihazları” üretiyoruz.

Cihazlarımızın hepsi teknolojik ve musluk sularını sizlere daha sağlıklı ulaştırmak için tasarlanmıştır. Sizlerde “en iyi su arıtma cihazı hangisi” konusunda bizi tercih edebilirsiniz.


En iyi su arıtma cihazı hangisi?

En iyi su arıtma cihazları hangisi?” İşte bu soru son zamanlarda su aritma cihazi kullanan veya kullanmak isteyen kişilerin cevabını aradığı sorulardan biri.

İş yerinde veya evde kullanmak için hangi marka su arıtma cihazı almalıyımEn kaliteli su arıtma cihazı hangisi gibi sorular son zamanlarda oldukça araştırılıyor. Bizde bu yazımızda bir su arıtma cihazını en iyi yapan şeyleri sizler için hazırladık.

Öncelikle waterlife su arıtma cihazı gibi ürünlerin temel amacından bahsedelim. Bildiğiniz gibi su arıtma denilince akla gelen ilk şey suların içindeki zararlı maddelerden arındırılması geliyor. 

Su arıtma cihazı satın alacaksınız Çağlayan Su Arıtma Sistemleri firmasını tercih edebilirsiniz. Çünkü ürünlerimiz NSF Belgeli ürünlerdir. Web sitemizden su arıtma işleminde kullanabileceğiniz en iyi cihazları satın alabilirsiniz.

2021 yılı için tavsiye niteliğinde olacak su arıtma ürünleri konusunda dikkat etmeniz gereken ve bir cihazı en iyi yapan bazı noktalar vardır. Bunlar;

 • Markası
 • Tasarımı
 • Kullandığı su ve elektrik miktarı
 • Kullanım amacı
 • Garantisi
 • Filtre (aşama) sayısı
 • Yedek parça temini ve bakımının kolaylığı

Sizlerde hangi su arıtma cihazını satın almalıyım gibi konularda destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.


En İyi Su Arıtma Cihazı Kaç Aşamalı Olmalı?

Eğer su arıtma cihazları satın almak istiyorsanız ve araştırma içerisindeyseniz alacağınız ürünün minimum 5 aşamalı olması daha iyi bir su elde etmenizi sağlar. Bütçeniz dahilinde 7, 11 ve daha fazla sayıdaki aşamalı su arıtma sistemi ürünlerini satın alabilirsiniz.


Su Arıtma Cihazı Yararlı Mı?

Su arıtma cihazları özel olarak mühendislerin ve oldukça yüksek teknolojik özelliklere sahip olan makinelerin ürünleridir. Bu nedenle kullanımı oldukça sağlıklıdır.

Ayrıca musluğunuzdan akan suyun da içinde bulunan bileşenler ve yabancı maddelerin süzülebilmesi için iyi bir su arıtma cihazına sahip olmalısınız.

Su arıtma cihazı yararlı mı? Bu sorunun cevabını öncelikli olarak su arıtma cihazlarının yararlarını aşağıda sıralayarak anlatalım.


Su Arıtma Cihazının Yararları

 • Musluktan akan su birbirinden farklı özelliklere sahip olan filtrelerden geçtiği  içindeki zararlı tüm maddelerden arındırır.
 • İçime hazır olan su tamamen insan sağlığına yararlı mineralleri içerir.
 • Filtreler suyun içinde bulunan tüm ağır meralleri süzer.
 • İçime hazır olan su PH değeri bakımından nominal değere gelir.
 • Sertliği içim kalitesi oldukça iyi hale gelir.
 • Suyun renk ve kokusu avrupa standartlarında olan değerlerin içine girer.

Hazır sulardan daha uygun fiyata gelerek aile bütçesine büyük yararı vardır.

İyi bir su arıtma cihazı çocuklarınızın sağlıklı büyümesine ve gelişmesine yardımcı olur.


Su Arıtma Cihazı Markaları: Hangisi daha iyi?

Piyasada pek çok türde ve fiyatta su arıtma cihazı markaları bulunmaktadır.

Hangi markayı kullanacağınız tamamen size bağlıdır. İhlas, LG ve arçelik gibi. Bunun yan sıra Alman malı su arıtma cihazı kullanabileceğiniz yerli ürünleri tercihi etmek daha iyi bir seçim.

Sadece içmede değil çay ve yemek sularında da temiz ve sağlıklı

su kullanabilirsiniz. Su arıtma cihazı kireci önler mi sorusuna cevap vermek gerekirse evet önler.

Cihaz içinde yer alan Silifoz su filtresi kireç önleyici özelliği sayesinde suda bulunan ve istenmeyen kireci önleyerek sizlere kireçsiz ve temiz bir su elde etmenizi sağlar.

Yukarıda anlatılan tüm maddeler sadece su arıtma cihazının yararlarını anlatan genel ifadelerdir. Su arıtma cihazı yararlı mı tabiki bilimsel ve kimyasal olarak vücuda büyük yararları vardır. 

En uygun su arıtma cihazı 

standartları olan ve kalite belgelerine sahip olan markalara ait olan cihazlardır.

Piyasa üzerinde birbirinden farklı marka ve modelde su arıtma cihazları bulabilirsiniz. Ancak en uygun olanı bulabilmeniz için de küçük bir araştırma yapmanız yeterlidir. Sitemiz içinden istediğiniz su arıtma cihazını bulabilirsiniz.

Web sitemizde yer alan en iyi su arıtma cihazı tavsiyeleri ve fiyatları şu şekilde:
Su Arıtma CihazıFiyatı
LG Galaxy Plus Su Arıtma Cihazı1200 TL
LG Galaxy Prime Su Arıtma Cihazı1100 TL
Comtech Su Arıtma Cihazı Tak Çevir Filtre Seti225 TL
Çubuklu İnline Filtre Seti Tatlandırıcı90 TL
Pompasız Su Arıtma Cihazı550 tl
İhlas Tipi Su Arıtma Cihazı Filtre Seti90 TL
BLUE-LİFE Pompalı Su Arıtma Cihazı1000 TL

 


 

Su arıtma cihazı nedir?

Su arıtma cihazı, musluklardan akan şebeke sularını arıtmak için kullanılan ve su tasarrufu yapmamıza olanak sağlayan cihazlara verilen isimdir.

Su arıtma cihazı fiyatları ne kadar?

2021 yılı için su arıtma cihazı fiyatları marka ve ürün özelliklerine göre değişiklik göstermekle beraber ortalama 400 TL – 15.000 TL arasındadır.

En iyi su arıtma cihazı kaç aşamalı olmalı?

İyi bir su arıtma cihazı en az 5 aşamalı olmalı ki suyu iyi derece de arıtabilsin.

Hangi Su Arıtma Cihazını Satın Almalıyım?

Bulunduğunuz bölgeye ve suyunuzun kalitesine göre pompalı ve pompasız, ev tipi ya da sanayi tipi filtreli arıtma cihazlarını satın alabilirsiniz.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım?

Şebeke suyunda bulunan zararlı maddeleri arıtmak,

kalitesini arıtabilirsiniz.

Hangi marka su arıtma cihazi kullanmalıyım?

Bütçenize en uygun su arıtma cihazını satın alabilirsiniz. Sizlere LG Galaxy, galaxsy plus ve ihlas marka su arıtma cihazları ve filtrelerini tavsiye edebiliriz.