NSF Belgesi Nedir NSF Belgesi Ne İşe Yarar. National Sanitation Foundation kısaca NSF, Ulusal Hijyen Vakfı tarafından bazı cihazların kullanıma uygun olduğunu belirtmek için verdiği bir sertifikadır. International ISO / IEC 17065 Standardı’ na göre İngiltere Akreditasyon Kurumu UKAS tarafından akredite olup tarımda, üretim ve işleme endüstrisinde bağımsız denetim ve belgelendirme hizmetlerini sağlayan dünya çapında lider bir kuruluştur.

Bizi ilgilendiren kısım ise NSF International, geniş kapsamlı olarak su arıtma cihazı filtrelerini yedek parçalarını kaliteli bir su arıtma cihazı ulusal, uluslararası ve müşteriye özel standartlarda tekil ya da çoklu olarak belge vermek kaydıyla yıllık yenilenir.

Yani kısaca NSF Belgesi, kullanıcı ve gıda denetleyicilerine, kullanılan temizlik kimyasalının gıda güvenliği açısından uygun olduğunu garanti eder.

Verilen bu belge ev tipi su arıtma cihazı ve sanayi tipi su arıtma cihazı ürünleri için tüm analizleri yapılarak dünya çapında bağımsız kuruluş raporu hazırlamaktadır. Aynı zamanda saha denetimleri gerçekleştirilmesinde uzmanlaşmış bir kuruluştur.

NSF Belgesi Nedir? NSF Belgesi Ne İşe Yarar? Denetimleri yapılan bu standartlar tedarik zinciri ve kalite güvence, ürün güvenliği talepleri, yasal şartlara uyum ve kalite, ayrıca geniş kapsamlı olarak dürüstlük, adalet, etik ve çevresel konuları ele almaktadır.

NSF BELGELİ SU ARITMA CİHAZLARI

NSF Belgeli Ev Tipi Su Arıtma Cihazları

Galaxy Plus Su Arıtma Cihazı

Orijinal fiyat: ₺2.300,00.Şu andaki fiyat: ₺2.100,00.

Bolero Pompasız Su Arıtma Cihazı

Orijinal fiyat: ₺5.500,00.Şu andaki fiyat: ₺5.300,00.

NSF Belgeli Sanayi Tipi Su Arıtma Cihazları

Vontron 40*40 Membran Filtre

Orijinal fiyat: ₺5.300,00.Şu andaki fiyat: ₺4.800,00.

LG BW 40*40 5000 Galon Membran Filtre

Orijinal fiyat: ₺6.300,00.Şu andaki fiyat: ₺5.800,00.

Ruxin F135 Tandem Su Yumuşatma Valfi

Orijinal fiyat: ₺30.000,00.Şu andaki fiyat: ₺28.000,00.

Kabinli Su Yumuşatma Cihazı

Orijinal fiyat: ₺18.000,00.Şu andaki fiyat: ₺16.000,00.

NSF Belgeli Su Yumuşatma Cihazları

25.165.3000 Tam Otomatik Su Yumuşatma Cihazı (1-39 m3/saat)

Orijinal fiyat: ₺8.500,00.Şu andaki fiyat: ₺8.000,00.

10 Ton Kapasiteli Zaman Köntrollü Su Yumuşatma Cihazı

Orijinal fiyat: ₺21.000,00.Şu andaki fiyat: ₺18.000,00.

NSF International, gıda ve yetiştiricilik sektöründe dünya çapında belgelendirme hizmeti veren en büyük kuruluş olarak, yılda 70.000’den fazla müşterinin GLOBALGAP, TN, BRC ve IFS TN, BRC ve IFS gibi standartlara göre belgelendirmesini yapmaktadır.

Tüm NSF Denetçileri gıda sektöründe tecrübeli ve sektörde birçok lider perakendeciler ve üretici firmalarda daha önce çalışmış denetçilerden oluşmaktadır. Çok titiz bir teknik ve endüstriyel eğitimden geçmiş ve bireysel olarak onaylanmış NSF Kalite departmanı tarafından izlenmektedirler.

nsf belgesi nedir ne işe yarar

NSF Belgesi Logosu

Yine diğer yazılarımızda da çok sık vurguladığımız konu olarak NSF belgesi olmayan hiç bir “su arıtma cihazı” yeteri seviyede kaliteli su arıtmadığının ispatıdır.

Bu yaklaşım dünyadaki tüm denetçilerin standardı doğru ve tutarlı bir şekilde yorumlamasını sağlar. Gıda tedarik zincirinde olsun veya içme suyu ölçümlerinde olsun tutarlı ve yenilikçi bir şekilde sorunları geniş bir yelpazede benzersiz bir bakış açısı ile ele alırlar.

NSF; belgelendirme sonrası, proses aşamalarını detaylı içeren kalitesi yüksek ve firmaya katma değer katan bir rapor sunmaktadır.

NSF’ in yönetici takımı derin bir sektörel bilgi ve tecrübeye sahip olup, bu takım genellikle teknik girdi – destek sağlamak ve ortaya çıkan sorunları rapor alana denk sürekli çıkan hataları bildirerek düzeltme istemesi aynı zamanda kaliteli su arıtma filtresi elde edilmesi için incelemelerini saha ekipleri tarafından sürekli kontrol altına alınır.Yapılan incelemeler ile eğilimleri tespit ederek müşterilerine değer katmaktadır.

Neden NSF International?

NSF International, gıda ve yetiştiricilik sektöründe dünya çapında belgelendirme hizmeti veren en büyük kuruluş olarak, yılda 70.000’den fazla müşterinin belgelendirmesini yapmaktadır. Teknik bilgi ve sektörlerde tecrübesi olan, birinci sınıf profesyonel bir denetim ekibine sahiptir.Hiç bir bağlı olduğu veya özel bir kuruluşa hizmet etmez.

Denetim ekibi belgelendirme sonrası, proses aşamalarını detaylı içeren kalitesi yüksek ve firmaya katma değer katan bir rapor nsf belgesi nedir ne işe yarar sunmaktadır. NSF International’ın uluslararası tanınırlığı sayesinde NSF tarafından yapılan belgelendirmeniz önemli müşteriler tarafından kabul edilmenizi sağlar.Çünkü bir su arıtma cihazı alacağımız zaman ilk bakacağımız NSF belgesi olup olmadığı olsun.

Denetçiler, üretim sektörlerinde önemli uzmanlık bilgisine sahiptirler.

TN (Tesco Nurture)’ın dünya çapında yöneticisidir. Dünya çapında BRC / IFS standartları denetimleri ve GLOBALG.A.P. / TN uygulamaları ile kendini kanıtlamıştır. BRC / IFS denetimleri ile birlikte, denetim sırasında aynı anda IFS / BRC / ISO 22000 gibi diğer tanınmış standartların denetimi de yapılabilmektedir. Müşteriler, teknik standartlara uyumu gösteren NSF Q Mark logosunu kullanabilmektedir. Denetimler yerel dilde nsf belgesi nedir ne işe yarar ve gerçekleştirilir.

NSF Hizmetleri:

BRC Gıda, Depolama ve Dağıtım
IFS Gıda ve Lojistik
Kırmızı Traktör Güvencesi – Taze Üretim
ISO ve FSSC 22000
QS Paketleme
GLOBALG.A.P.
Tesco NURTURE
LEAF Marque
GRASP
NSF’ in uluslararası birçok ofisi bulunmaktadır ve her ülkede genişleyen operasyon ağı ile yerel bilgiyi global kapsamda uygulayan uluslararası operasyonlar gerçekleştirmektedir.

NSF Uluslararası ofisleri;

Amerika
Çek Cumhuriyeti
Çin
Fransa
Güney Afrika
Hindistan
Hollanda
İngiltere
İtalya
İspanya
Kosta Rika
Meksika
Peru
Polonya
Şili / Latin Amerika
Tayland / Güneydoğu Asya
Türkiye
Yunanistan / Doğu Avrupa

NSF Belge Sorgulama sayfası resmi sitesi: https://www.nsf.org/