36 sonuçtan 1-15 arası gösteriliyor

Su yumuşatma sistemleri, suyun sert olmasına neden olan su içindeki yüksek miktardaki kalsiyum ve magnezyumu gidermek için çalışan bir filtreleme sistemidir. Su yumuşatma cihazı sudaki sertlik oranını giderdiği için içimi daha güzel, evde kullanımı daha uygun yumuşak bir su elde etmiş oluruz.

Özellikle tandem su yumuşatma cihazı ürünü daha fazla kapasiteye sahip olduğundan çokça tercih edilmektedir. Su yumusatma cihazi ürünlerini kredi kartıyla güvenle satın alıp, teknik servis kurulum hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İhtiyacınız olan ürünü seçerken kullanım amacınız ve su kaynağınız çok önemlidir. Şebeke suyu veya kuyu suyu kullanıyorsanız su yumuşatıcı cihaz kullanabilirsiniz. Suyunuzun analizi yapılır ve uygun su yumuşatma ürünü sizlere belirtilir. Ardından cihazın kurulumu ve ayarları yapılır. Bu konuda teknik servisimiz sizlere yardımcı olmaktadır. İstanbul, Ankara ve Adana’da bulunan bölge temsilciliklerimiz sizlere ürün temininde yardımcı olacaklardır.

Su Yumuşatma Cihazı Nedir?

Gelen su, bir su yumuşatma cihazı içine aktığında, sistem bu sert su minerallerini ve yumuşamış suyu filtreler ve ardından su yumuşatma sistemini tesisattan akmak üzere bırakır.

Endüstriyel su yumuşatma sistemleri cihazı fiyatları, işletmelere özel olarak hazırlanan tekliflerle belirlenebilir.

Suyun hoş, yumuşak tarafını tanıyın. Çağlayan su yumuşatıcıları, magnezyum ve kalsiyum gibi istenmeyen maddeleri yani kireci azaltarak suyun sertliğini güvenilir bir şekilde giderir. Böylece borularınız, teknik sistemleriniz ve ev aletleriniz zararlı tortulardan korunur.

Ayrıca enerji ve paradan tasarruf edeceksiniz. Bunun yanında yumuşatıcılarla arıtılan su teninizde hoş bir his bıraktığı için daha kaliteli bir yaşamın keyfini çıkaracaksınız. Mutfak ve banyo temizliği de daha kolay hale gelir.

Çağlayan Su Arıtma Sistemleri olarak yenilikçi, su sertliğini yumuşatmak ve herhangi bir su tüketimini karşılamak için tekli sistemler, ikiz sistemler ve hatta daha güçlü çözümler tasarlıyoruz. Bir ev veya apartman, otel, ticaret ya da sanayi her türlü koşula uygun sistemlerimiz mevcut.

Sanayi tipi su yumuşatma cihazı fiyatları ile sizlerde sanayi – endüstriyel işletmelerinizde bu ürünleri kullanabilirsiniz. Ayrıca endüstriyel su arıtma sistemleri ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.

Uygun su yumuşatma cihazları fiyatları ile sizlerde yumuşak içime sahip su elde edebileceğiniz ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.

su yumuşatma cihazı

Su Yumuşatma Cihazları

Cam eşyalardaki lekeler, duş kapılarında ince tabakalı kalıntılar, tıkanmış giderler ve su kullanan cihazlarla ilgili diğer tesisat sorunları. Tüm bu işaretler evinizde sert su sorunu olduğunu gösterir. Ancak daha iyi bir su elde etmek mümkündür ve bir su yumuşatma cihazı bunu elde etmenize yardımcı olabilir.

Su yumuşatma cihazları reçineli sistemlerden oluşabileceği gibi, sudaki kireci önleyici çözümler ve silifozlar aracılığıylada da kullanılabilir. Suyun içinde bulunan magnezyum, kalsiyum gibi maddeler suyun sert olmasında neden olur.  İşte bu sudaki sertliği gidermek için iyin değiştirme yöntemi kullanan su yumuşatma sistemleri sudaki sertlık giderilir. Su yumuşatma cihazı ürünleri kullanılacağı yere göre tekli veya tandem (çift tank) olarak kurulabilmektedir. Sert su ve kireç evlerinizde temiz su kullanmanıza engel olur. Bulaşık ve çamaşır makinelerinizde, ütülerinize ve diğer suyla çalışan cihazlarınıza zarar vermektedir. Çağlayan su yumuşatma sistemleri bu konuda ihtiyacınıza uygun ürünleri ile çözüm sunmaktadır.

Suda sertlik nedir? Su nasıl sert olur?

Sert su, yüksek oranlarda mineraller, yani kalsiyum ve magnezyum içerir. Kimyasal yapıları nedeniyle hem kalsiyum hem de magnezyum diğer metal türleri ile kolayca bağlanır.

Zamanla bu bağlar gerçekten görebileceğiniz bir şeye dönüşür, örneğin duş başlığınızdaki kabuklu kalıntı!

Aslında “sert su” adını bu tür suların geride bıraktığı sertleşmiş maden yataklarından almıştır. Zamanla bu tortular birikebilir, boruları tıkayabilir ve hatta korozyona uğratabilir ve büyük tesisat sorunlarına neden olabilir.

Kazanlarda ve sıcak su ısıtıcılarında sert su birikintileri birikebilir ve bu da onları daha az verimli ve kullanımı daha pahalı hale getirir.

Uzun lafın kısası, sert su; üzerinde veya içinden geçtiği her yüzeyde kalıcı, olumsuz etkiler bırakabilir. Dolayısıyla sert suları yumuşatmak için ne kullanılır sorunuzun cevabı su yumuşatma sistemleri. Su yumuşatıcı cihazlar sağlıklı ve yumuşak içime sahip suya erişmenizi sağlar.

Ürünlerimiz arasında yer alan maxi kabinet su yumuşatma cihazı ürünü tercih etmek isterseniz şu ürünümüzü inceleyebilirsiniz:

https://www.caglayansuaritma.com.tr/sanayi-tipi-su-aritma-cihazlari/maxicabinet-yumusatma-sistemi/

Su Yumuşatma Cihazları (Sistemleri) Nasıl Çalışır?

İster inanın ister inanmayın, su yumuşatma cihazları (sistemleri) mıknatıslara çok benzer. Geleneksel bir çubuk mıknatısta bir uç “pozitif”, diğeri ise “negatif”tir.

Diyelim ki iki çubuk mıknatısınız var ve her iki pozitif ucu birbirine bağlamaya çalışın. Ne oluyor? Birbirlerini iterler.

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, bağlantı kurmalarını sağlamak imkansızdır. Ancak, birinin olumlu ucunu diğerinin olumsuz ucuyla birleştirmeye çalıştığınızda ne olur? Hemen bağlanıyorlar, BAM!

Olumlu ve olumsuz şeylerin birbirini çekmesi, Su Yumuşatma Cihazlarının nasıl çalıştığının temel fikridir. Ayrıca ürünlerde kullanılan su yumuşatma reçine ürünlerini de sitemizde bulabilirsiniz.

Sert suyun iki ana suçlusu olan kalsiyum ve magnezyum, her ikisi de pozitif yüklü moleküllerdir.

Sert su yumuşatma sisteminden pompalanırken, negatif yüklü reçine boncuklarıyla dolu bir filtreden geçer. Mıknatıslarda olduğu gibi, sert su reçine boncuklar arasında hareket ederken zıtlar birbirini çeker. İşte hepsi bu!

su yumuşatma sistemleri cihazları

Tandem Su Yumuşatma Cihazı Nedir?

Tek tanktan oluşan sistemlerde, tanktaki yumuşatma kapasitesi dolduğunda su ünitesi rejenerasyona geçerek o esnada sisteme gönderilen şebeke suları yumuşatılmadan yani ham su olarak direkt sunulur.

Kesintisiz bir şekilde yumuşak su elde etmek için tandem (iki tanklı) su yumuşatma cihazları tercih edilmektedir.

tandem su yumuşatma cihazı

Su Yumuşatma Cihazı Fiyatları

Su yumusatma cihazi fiyatlari alacağınız ve kullanacağınız ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Sağlıklı su elde etmek ve sert suları yumuşatmak için ne kullanılır diye merak ediyorsanız bir yumuşatma cihazı satın alabilirsiniz. Piyasada bulunan Maxi Cabinet, WCY, Aqualine ve Canature gibi pek çok marka bulunmaktadır.

Çağlayan Su Arıtma Sistemleri olarak sizlere en iyi su yumuşatma cihazlarını üretiyor ve yerinde kurulum, kurulum sonrası teknik servis gibi hizmetlerimizde her zaman yanınızda oluyoruz. Su yumuşatma cihazı ayarları ve tuz-reçine konusunda her zaman bize ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

su yumuşatma cihazı fiyatları

Ortalama Fiyat 500 – 185.000 TL
Kullanım Türü Su Yumuşatıcı, Su Yumuşatma
Kurulum ve Teknik Destek Var
Kargo 250 TL ve üzeri ücretsiz


Su yumuşatma cihazı nedir?

Su yumuşatma cihazı sudaki sertliği gideren ve içilebilir hale getiren cihazlara verilen isimdir.

Su yumuşatma cihazı fiyatları ne kadar?

Su yumuşatma cihazı fiyatları 10.000 TL'den başlamaktadır. İhtiyaca göre çeşitli ürünler tercih edilebilir.

Tandem su yumuşatma cihazı nedir?

Tandem su yumuşatma cihazı, kesintisiz su arıtma işleminin sağlanmasında kullanılan 2 tanklı cihazlardır.